2009 októbere óta nem volt ilyen alacsony a személyes fogyasztások árindexe (PCE) az Egyesült Államokban, mint áprilisban. Az éves mutató mindössze 0,1 százalékos drágulást jelez, de a magárindex is csökkent az előző hónaphoz képest, ami negatív meglepetést jelentett. A személyes kiadások volumene márciushoz (0,5%) képest változatlanul alakult.
Márciusban havi szinten 0,2 százalékot tett ki a személyes fogyasztási kiadásokon (PCE) alapuló infláció, hasonlóan az előző havi adathoz. A személyes kiadások a várt 0,5 százalék helyett csupán 0,4 százalékkal emelkedtek, ám az elmúlt négy hónapban még így is ez a leggyorsabb bővülés.
A szeptemberi stagnálás után októberben - részben az olajár-esés nyomán - 0,2%-kal emelkedtek a lakossági személyes kiadások az Egyesült Államokban, míg a jövedelmek 0,2%-os növekedése megegyezett az előző havi bővülési ütemmel. A piac a kiadások esetén 0,3%-os, míg a jövedelmek esetén 0,4%-os emelkedéssel számolt. Az egyik alapvető inflációs mutatóban figyelemre méltó eredmény született, igaz ez még semmiképpen sem gyakorol érdemi befolyást a Fed döntéshozatalára.
Augusztusban nem változott a személyes fogyasztások árindexe (PCE) az Egyesült Államokban, aminek köszönhetően az éves mutató 1,5 százalékra került. A Federal Reserve preferált indikátora, a PCE-alapú infláció továbbra is a jegybank 2 százalékos középtávú célja alatt maradt. A pénz- és tőkepiacok nem reagáltak a bejelentésre.
Júliusban 0,1 százalékos emelkedést mutatott a személyes fogyasztások árindexe (PCE) az Egyesült Államokban, amivel az éves mutató 1,6 százalékra került. A Federal Reserve preferált indikátora, a PCE-alapú infláció továbbra is a jegybank 2 százalékos középtávú célja alatt maradt. A pénz- és tőkepiacok nem reagáltak a bejelentésre.
Májusban a várakozásoknál kisebb mértékben emelkedtek az amerikai fogyasztók kiadásai. A személyes fogyasztások árindexe (ez a Fed preferált inflációs mutatója) közben 2012 októbere óta a legmagasabb szintre emelkedett.
Decemberben 1,1 százalékra gyorsult éves alapon a személyes fogyasztások árindexe (PCE) a múlt havi 0,9 százalékos értékéről. Az amerikai Fed ezen mutatót preferálja a CPI helyett, így különösen érdemes figyelni a mutató további dinamikáját.
A várttal nagyjából összhangban havi alapon 0,5%-kal nőttek novemberben a személyes kiadások az Egyesült Államokban, ami inflációval kiigazítva (szintén 0,5%-os növekedés) másfél éve a legdinamikusabbnak számít - közölte ma a Kereskedelmi Minisztérium. A viszonylag gyors bővülés a személyes kiadásokban a lakossági fogyasztás dinamikusságát jelzi, ami a gazdaság erejét tükrözi, így feltehetően a negyedik negyedévi GDP is dinamikus növekedést mutat majd.
Csapkodás volt a legfontosabb devizakeresztben.
Trump bejelentése és a megelőző órák, folyamatosan frissülő cikkünkben.
A futures indexek nagy esésben vannak.
Súlyos ütéseket kapott Kína és az Európai Unió.
A Wolt és a Foodora dolgozói is besokalltak.
Beindult a jogi csűrés csavarás.
Ezt elemeztük a Checklist keddi adásában.
Jöhetnek a kis moduláris reaktorok?